"AD LIMINA APOSTOLORUM"

Паломницький центр «Христофор» Римо – Католицької Церкви в Україні організував авто паломництво віруючих до Риму, у зв’язку із візитом «Ad limina apostolorum» для Католицької Церкви.
Тобто з 15 – 21.02.2015р.тривала наша подорож «до апостольських порогів». Зібралось понад 70 осіб, у супроводі трьох священиків. Наша група була дуже різноманітна: в дорогу зібрались католики двох обрядів.
Разом із с. Юлією ми вибрались у нелегке,і водночас надзвичайно прекрасне і захоплююче паломництво. Розпочалось воно з міста Лева, де нас гостинно прийняли наші сестри, за що їм велика подяка.
Першою на нашому шляху стала казкова і неповторна Венеція. Ми відвідали базиліку святого Марка.
Так, як тривав ще венеціанський карнавал, ми мали змогу спостерігати надзвичайну пишність карнавальних костюмів.
Наступні два дні ми відвідували могутній Рим і величний Ватикан. Молились на гробі святого Петра, де також наші єпископи звершували Пресвяту Євхаристію. Важко вбрати в слова ті всі відчуття і емоції які пробуджувались у серці! Це так, немовби доторкаєшся до чуда, сягаєш до коріння історії нашої віри!
Слід сказати що тут, при базиліці святого Петра ми зустріли нашу Генеральну Настоятельку, матір Терезу і мали змогу трохи порозмовляти.
Пізніше відбувся фуршет з нашими єпископами, підчас якого кожен міг підійти до єпископів і порозмовляти.
Наступним кроком програми стало відвідування храмів Риму і визначних місць .
У середу, ще поки стало світати, ми відправились до Ватикану, щоб вчасно потрапити на аудієнцію і катехезу, яку проголошує Папа щосереди. Яким же дивом і подарунком, отриманим завдяки старанням нашого митрополита Мечислава Мокшицького, стало те, що наші місця були розташовані у ВІР секторі! Не вспіли ми туди потрапити, як нова і ще чудовіша новина: до нас підійде Папа і ми маємо вишикуватись на сходах для спільного фото! Скільки радості, і емоцій! Папа, здається дуже уважно і стурбовано вдивлявся в обличчя українців. А ми його просили про молитву за мир на Україні. Це незабутня зустріч для нас усіх!
Наступним пунктом паломництва стало місто Ассізі. На шляху до нього ми відвідали Ріво Торто, де Св. Франциск вибудував з братами перший міні - монастир, де вони спільно споживали їжу, молились, і відпочивали.
Далі – Ассізі. Насправді місто миру!Воно зачаровує своїм розташуванням і краєвидами. Здається, святий Франциск ще там десь бігає по горах і полях Умбрії! Церква святого Даміана і Матері Ангельської (Порціюнкулі) вражають своєю вбогістю і духом молитви. Мені здалось, що Ассізі це духовна колиска Італії, де святі, такі як Франциск чи Клара відроджували і наново намагались осмислити любов до Господа і Його Церкви. Через побачене, справдились для нас слова сестри Регіни сказані про Ассізі перед від’їздом: « - Там неможливо бути не святим!». Ассізі захопило нас і наповнило серце подивом до Божого творіння.
Останньою на паломницькому шляху стала Падуя. Славетна великим помічником віруючих – святим Антонієм. При монастирі наша група оглянула документальний фільм про життя великого проповідника. А в могутній базиліці ми мали змогу доторкнутись до тлінних мощей великого святого і побачити реліквіарії із нетлінним язиком і частиною челюсті святого. Цікавим виявилось і те, що неподалік є ще один храм, де зберігаються мощі святого Луки євангелиста, і Матія, котрого обрав Дух Святий на апостола замість Юди іскаріотського.
Гідним подиву і повчальним стало те, як італійці зберегли свою велику історію і всі з цим пов’язані пам’ятки. Автоматично у мене з’являється сум і спогад про нашу землю, і про те як совєти нищили все що тільки пригадувало про величні Божі діла. Але живе надія, що все зміниться з Божою благодаттю.
Правду кажуть, що дорога додому завжди коротша. Так і було в нас. Ми сповнені радості і вдячності Господу,щасливо повернулись додому.
P.S. Дякуємо зі щирого серця Господу за дар цого благодатного паломництва, а також сестрам які нас замінили при обов’язках,а особливо сестрі Регіні і Раді Згромадження за сприяння!
Підготувала с. Люда.