88 річниця смерті Матері Паулі Малецької

28 ВЕРЕСНЯ вся Серцянська родина обходить

88 річницю смерті

нашої Матері Засновниці –

МАТЕРІ ПАУЛІ МАЛЕЦЬКОЇ

Матір Пауля з усіх сил старалася втілити в життя засади нашого Отця Засновника – блаженного Отця Гонората, тому що , як сказав Отець засновник – «з наслідування чеснот  Марії люди повинні у вас впізнавати  дочок Свого Серця».

Ці чесноти є взірцевими для кожної серцянки, і кожна повинна їх випрацьовувати в собі. Ціллю цієї внутрішньої праці є уподібнення свого серця до Серця Марії. 

Серед найважливіших ознак Серця наша Засновниця вказує на:

Святість

Серце Марії є тим небом, з якого Ісус Христос зійшов на землю,  тому Воно є тим святим місцем, найбільш подібним до Серця Ісусового.

Чистота

Засновниця вважала, що дякуючи досконалій чистоті Серце Марії було повне прекрасної любові. ЇЇ Серце є Серцем Мами, тому що є першим і найдосконалішим відбитком любові і жертви Найсвятішого Серця Ісуса. Ця чистота поширюється  на думки, слова і вчинки.

Скромність

Матір Пауля називає  Марію  Царицею Скромності, пояснюючи, що скромність це порядок в думках, впорядковані слова і навіть вчинки.

Життя укрите в Бозі

Жертвую себе в цілковитій жертві Серцю Ісуса і Марії. Серце Марії є взірцем укритого в Богові життя. Умовою такого життя є молитва, чування, любов до свого покликання, адорація Пресвятих Дарів та дитяча довіра Серцю Марії.

Любов і радість

Це перші дари Святого Духа, якими обдарував Господь Пресвяту Діву Марію від момент Зачаття. Пригадує Матір Засновниця, що про любов і радість повинні старатися і всі сестри, особливо радісне несіння свого щоденного хреста на честь Найчистішого Серця Марії.

Мир і терпеливість

Засновниця вчить, що мир є ліками на  всі вади зраненого егоїстичною любов’ю серця,  мир і спокій втихомирює сльози земні пристрасті і веде за собою терпеливість. А терпеливість є як бальзам, який заспокоює у всіх негараздах та переслідуваннях.

Доброта

Доброта Серця Марії розуміє духовну вбогість своїх дітей. Це Серце наповнене  добротою. Матір Пауля молиться такими словами: «Чим більше я є слабша і убогіша, тим з більшою довірою кликати буду до Серця Марії, до Серця на сповненого добротою. Маріє, додай мені такої самої доброти, яка провадить до джерела любові».

Тихість

«Тихість, - говорить Матір Пауля, - є моєю найулюбленішою чеснотою, довіряю Марії, що вона обдарує мене цією чеснотою. Адже саме Марія була найтихішою у своєму земному житті, а особливо під хрестом.

Покора

Матір Пауля підкреслює, що  дякуючи покірності Марії,  вона стала  Матір’ю Ісуса.  Найдосконаліша покора Марії спровадила до Її Серця  Пресвяту Трійцю, а Святий Дух  прикрасив Її Серце повнотою благодатей. Матір Пауля закликає  всіх сестер, щоб щоденно просили Найпокірніше Серце Марії про дар покори.

Страждання

Великі страждання Серця Марії Матір Пауля пов’язує з великою Любов’ю, яка була у Марії. Чим більше Серце Марії любило, тим більше  через Провидіння Боже було занурене в страждання і хрест. В стражданні  ми бачимо  подібність Серця  Марії до Серця Ісуса. Звертаючись до своїх сестер Матір Пауля каже, що страждання, які сестри зазнають під час життя у Згромадження, є малою краплиною, в порівняні до моря  страждання Найчистішого Серця Марії.

Крім цих чеснот Матір Пауля  так само говорить про багато інших: мудрість, зрозуміння, рада, мужність, побожність,  страх Божий, віра…, виславляючи у всіх цих чеснотах  доброту і велич Господа Бога.