Роздуми над Таємницями Розарія з блаженим Гоноратом Козьмінським

ТАЄМНИЦІ РАДІСНІ

1. Благовіщення

" Ось я слугиня Господня" Чи ж не належить віддатися Богу цілковито в житті, переповненому любовю Божою, яке відзначається побожністю, готовою на різні жертви для Нього, щедрою, не шкодуючою часу на молитву і вчинки милосердя, ознакою якої є віра, мужність та безінтересовність.

2. Відвідини святої Єлизавети

ПОтрібно, щоб любов Ісуса, на подобу Марії, так огорнула наші серця, щоб в них ніщо не могло знайти місця крім самого Ісуса. Піднесімо вгору наші серця, нехай в них все, що земне помре, згасне. Нехай вільні від усіляких тягарів вони підносяться до неба, нехай на висотах буде їх помешкання.
3. Різдво Христове
Не прийняло Його, бо погордували Христовою покорою і бідністю. І до твого серця Господь Ісус прагне ввійти. Тому мусиш відкрити свою серце на Його прихід і віддати Йому безперервне обожнювання у всьому. що на протязі дня чиниш, жертвуючи це для більшої Його слави.

4.Жертвування в храмі

Разом з Марією жертвуй щоденно Господа Ісуса у свіх Святих Службах, які відбуваються по всьому світі, за спасіння світу і для винагородження образ заподіяних Богу. Разом з цією жертвою принось свої думки, слова, вчинки і страждання.

5. Знайдення Ісуса

Життя християнина вимагає героїчної чесноти. Бути вірним в своїх обовяхках, незважаючи на різні вдачі і настрої, на різні характери осіб, з якими живеться, і бути вірними, не дивлячись на те, чи хочеться, чи ні, є більшим доказом любові, ніж наважитися раз на якусь героїчну жертву, хоч би і з власного життя.

 

ТАЄМНИЦІ СВІТЛА

1. Хрещення в Йордані

Христос прийняв на себе наші гріхи, заплативши за них своїми заслугами, а виходячи з вод Йордану, витягнув нас з нашої бідності. обдарував своєю чистотою, дав нам своє імя і свій спадок і кожного з нас вчинив своєю непорочною нареченою. Зараз Ісус вдивляється в твою душу. Про що ти мрієш і думаєш!

2. Перше чудо в Кані

"Не мають вже вина". Марія е говорила більше нічого, бо знала, що Син прочитає в її серці, про що Його просить і для чого. Вчімось від Марії, довіри Ісусові наших потреб. Чинімо це звичайно і просто, злишаючи все Його волі. Це є досконалий спосіб молитви.

3. Проголошення Царства

Кожна Його наука була іскрою любові Божої, розпаллючою людське серцею Стараймося співпрацювати з Божою благодаттю, взиваючою нас до навернення або духовного зросту, і заохочуймо інших до цієї співпраці, а любов Божа знищить в нас зло і прищепить добро.

4. Преображення Ісуса

Любов, ясніюча на Його обличчі, ввела в захоплення Апостолів. Пізнання любові Божої є найефективнішим ліком проти подолання знеохоченння, фальшивого людського відношення і пристрасті. Тільки щире прагнення пізнання Ісуса схилить Його до явлення нас свого Ясніючого Обличчя.

5. Встановлення Пресвятої Євхаристиї

Христос прагне єднатися з кожним. В Святому Причасті перемінює нас в Себе і чинить так, що Він живе в нас, а ми в Ньому. Творить Він тоді з анми ніби одну істоту. Не втікаймо від нашого щастя. Єднаймося з Ним як найчастіше.

 

ТАЄМНИЦІ СКОРБОТНІ

1. Молитва в Гетсиманькому саду

Хоч ми є слабкими, маємо хотіти слухати Бога і служити Йому, решта належить до Нього. Жертвуймо Богу всі свої смутки, туги, прикрості в поєднанні зі смутком і тугою Господа Ісуса. Коли ми не досвідчуимо розради від людей, удаваймося за нею до Бога в молитві.

2. Бичування

Не можна торкнутися ближнього, не торкаючись рани Христа, бо кожен з нас є в Його ранах. Хто ранить ближнього, ранить Христа. Хто болісно ранить чиєсь серце, ранить бік Христа, бо всі ми є в Його боці і кожного з нас Він так любить, що готовий для нього вмирати. тому неможливим є те, щоб ми кривдили ближнього, не ранячи одночасно нашого Бога.

3. Коронування тернями

Коли звідусіль зберуться всі страждання, чому не згадуємо, що це іспит любові? Через страждання в нас формується світлість. Надійся, що великими кроками наближуєшся до світлостію Бо чим більше страждання, тим більше обрання, ти чудовіше призначення, тим певніший кінець. А з нього одним подихом перехід до неба.

4. Хресна дорога

Потрібно нам пристосуватися ще до іншого іспиту, що часто повторюється в несінні хреста. Ось зустрічаємо Христа. який несе важкий хрест і бачимо, як вкладає на нас, але здається, що не звертає на нас уваги. Тоді єдиним для нас рятунком є шукання допомоги в Марії, ідучої по кальварійській дорозі. Йшла за Ним спокійно. І нас не повинно відштовхувати те. що інколи не чуємо в серці голосу Господнього і залишаємось холоднуватими.

5. Розпяття на хресті

Якщо прагнете гаряче любити Господа ісуса, нехай розважання Його муки і смерті буде щоденним вашим заняттям. Вдивляйтесь у всі дрібиці цієї муки, як у нові прояви Божої любові для нас. Цього одно вистачить для нашої поправи, для нашої побожності і отримання великої слави в небі.

 

ТАЄМНИЦІ СЛАВНІ

1. Воскресіння Христове

Прагнучи повстати з мертвих, потрібно спочатку вмерти самому собі і світові - відректися свого розуму, своєї волі, своєї слави, своєї думки, своїх задоволень, своєї вигоди, своїх почуттів; не шукати того, чого люди наполегливо шукають - достатку, більшої вигоди. здійснення свої прагнень, догоджання своїм почуттям.

2. Вознесіння

Скільки разів зазнаємо внутрішнього освітлення розуму, кільки разів зазнаємо зворушення в душі при розважанні життя або муки Ісуса, кільки разів відчуваємо каяття в серці або сигнал до очищення сумління і щось, що спричиняється до нашого освяченння і поєднання з Богом, це все є якби перенесенням нашої душі до неба. ТОму перебуваємо в небі не тільки надією, але і духом.

3. Зіслання Святого Духа

Святий Дух наповнює всіх всіляким добром. Він освітлює розум. щоб людина занала. що має робити. Він спонукає волю до добра і додає сил до виконання цього добра. Потрібно тільки йти за Його натхненням, і всі перешкоди лекго подолаються. Він прохолодного чинить гаряич. гордого - покірним, мирського - духовним, грішника - святим. Завжди є поміж нас цей Давець дарів, прагнучи уділяти їх кожному.

4. Внебовзяття Пресвятої Діви Марії

Непорочна Марія нехай нас помістить навічно в своєму Серці і нехай всіх нас, без жодного винятку, незаплямованих і чистих, вільних від усього. що не подобається Богові, допровадить до небесної Батьківщини, до споглядання Бога обличчям в обличчя навіки.

5. Укоронування Марії на Царицю неба і землі

Цариця жадає, щоб молитися щоденно розарій. і більшу частину питань і прохань відсилає до цієї молитви. Бо, коли Матір наказує просити і обіцяє це дати, якщо буде прошеною, то. янс річ, що прагне сама нам цих речей уділити, що хоче побудити до дії. Це так. якби вже була певність, що нам цих речей уділить.