Папа до богопосвячених осіб.

 

 

Папа Франциск в урочистість Стрітення Господнього апелював до монахинь і монахів, щоб йшли «проти течії» світу, котрий відкидає вбогість, чистоту і послух.

«- Не дивіться в екран телефону, але в очі брата» - додав.

Папа відслужив у Ватиканській базиліці св. Літургію в свято, котре вже 22 роки святкують як світовий  дені Богопосвяченого життя.

Звертаючись до представників орденів і згромаджень, папа Франциск сказав у проповіді:

«Сьогоднішній, немов у гарячці, ритм життя, веде нас до закривання дверей, часто, зі страху перед іншою особою. Постійно відкритими є двері торгових центрів, та мобільних мереж.»

-         Але в богопосвяченому житті, додав – так не буває: брат і сестра, котрих дає мені Бог, це частина моєї історії, є даром, котрий належить берегти.

Папа заохотив: «Нехай не трапиться, щоб дивитись більше в екран мобільного телефону, ніж в очі брата, або сконцентровуватись більше на наших програмах ніж на Господі. »

Святіший Отець застеріг від зконцентровуванності на проектах, техніці і структурах, бо тоді, як ствердив: «богопосвячене життя перестане притягувати і вже нічого не передає світу, не розквітає.»

Папа Франциск підкреслив, що наслідування вбогого, чистого і слухняного Ісуса має бути відповіддю на ментальність світу.

-         «Коли життя в світі намагається  нагромаджувати, богопосвячене життя залишає проминаючі багатства.»

Також додав: « Коли життя світу прямує до насолоди і забаганок свого «я», то богопосвячене життя звільняє від усякого маєтку, щоб вповні любити Бога і інших. Коли життя світу опирається на тому, щоб чинити те що забажається, то богопосвячене життя обирає покірну слухняність як найбільшу свободу.»