Паломництво до місць життя Засновниці Матері Паулі Малецької.

З 8 до 10 травня 2015 р. сестри Серцянки з Польщі, України, Білорусі та Литви здійснили паломництво до місць народження, хрещення та життя в родині Засновниці Матері Паулі Малецької. Ця подорож розпочалася від нашого головного дому в Новим Мєсте в Польщі і продовжилась через Варшаву і Ломжу до Литви. Духовним та історичним провідником по стежках Засновниці був о. o. Ян Фібек OFMCap. Під час переїздів автобусом ми багато молились, слухали історію Литви та місць, до яких прямували, також слухали цікаві і змістовні конференції про чернече життя о. Яна. Ми дізналися багато цікавого про рід Малецьких.

Перше місце, до якого ми прибули – Нідокі. В костелі в Нідоках, де була охрещена М. Пауля, отець Ян з місцевим настоятелем відправив для нас Євхаристію.

Також ми відвідали місце народження М. Паулі в Скочунах, та залишки маєтку Малецьких в Сідоришках. В цих пам’ятних місцях були завішені на деревах каплички.

9 травня вранці ми розпочали день Святою Месою в Острій Брамі біля Матері Божої Милосердя у Вільнюсі. Особливо дорогим це місце є для сестер з України, які брали участь в цьому паломництві, адже саме тут були початки їхнього чернечого життя. Саме у Вілюнюсі вони проходили формацію в новіціаті, а цього року святкуватимуть ювілей 25-річчя чернечих обітів.

На закінчення Літургії Генеральна Настоятелька Згромадження М. Тереза Яконюк віддала Згромадження і кожну сестру Матері Божій Милосердя. В цей день ми оглядали та молилися в чудових храмах Вільнюса, відвідали відреставрований будиночок св. Фаустини та молилися перед оригінальним образом Ісуса Милосердного.

В другій половині дня ми поїхали в Пакєвну, де зберігся маєток Малецьких та віднайшли на місцевому цвинтарі гріб батька М. Паулі та могили її родичів.

Наступного дня ми прибули в Трокай до санктуарію Матері Божої Троцької, де молилися перед її образом. Після обіду та екскурсії містом, сповнені незабутніх вражень та духовного досвіду, а також радості спілкування з сестрами з різних країн і міст, обміну думками та ініціативами, ми повернулися до нашого Головного дому.

Це була надзвичайно плідна поїздка. Відвідуючи місця, де народилась, жила та відкрила своє покликання наша Засновниця, ми краще зрозуміли її особистість, по-іншому подивились також на наше покликання і нашу місію в Церкві і світі. Дякуємо Богу і нашій Генеральній Настоятельці за цю чудову поїздку та прагнемо, щоб кожна наша сестра могла зачерпнути з джерел М. Паулі Малецької та продовжувати ту справу, якій вона розпочала, засновуючи наше Згромадження.