Ніч чування.

З 28 на 29 травня в кафедральному храмі св. Софії м. Житомира зібрались прихожани, священики з навколишніх приходів,сестри з різних згромаджень,щоб вшанувати померлого Архієпископа Петра.
Пів на дев’яту прибув похоронний автомобіль. О 21 00год. була відправлена свята Меса за світлої пам’яті Архієпископа Петра, яку очолив єпископ сеньйор Ян.
На нічному чуванні навколо померлого Пастиря згромадились на молитві Сестри, священики та спільноти парафій міста. Серед спільнот: Рух Світло Життя, «Жива вода», назаретанські родини, ФОС, SAK, неокатехуменальна спільнота.
Серед сестер: Сестри Серцянки, Сестри Слуги Ісуса, Сестри від Ангелів, с.Францисканки,с. Палльотинки, с.Назаретанки, с.Бенедиктинки.
Опівночі прийшли сестри Бенедиктинки, немов Ангели, навколо гробу Архієпископа молячись псалмами. На молитву слава Отцю…низико низько поклоняючись, немов дякуючи Богу за особу Архієпископа, за все що Господь вчинив через його руки.
Отець Олег Сартаков разом з рухом Світло Життя вів молитву подяки за дар Архипастиря.
Назаретанські родини йдучи на чування несли квіти для Отця Єпископа, чим визвали спогади та щирі сльози у присутніх.
Молитва прослави Спільноти Живої води, лилась немовби безперервний потік.
Францисканська спільнота молилась коронку до святого Франциска, та співали францисканських пісень.
Світська спільнота св. Палльотті, гаряче молились розарій.
Неокатехуменальна спільнота співом Христос воскрес і лаудесами підбадьорювали атмосферу молитви храму.
Всі учасники ревно молились хто розарій, коронку, співали пісень. Кожна молитва була сповнена надії і довіри до Господа.