Напитися з Джерела Любові

"Іноді кожному із нас необхідно набратися сили, очистити розум та підняти свій дух, напитися з Джерела Любові. Таким Джерелом є єднання зі Святим Духом, перебування у спільній молитві та роздумах, але найкращі ліки - це музика, адже коли закінчуються слова, починається музика і вона здатна проникати у найглибші закуточки нашої душі та зігрівати її. А якщо музику творять щирі, добрі та сповнені любові та Божої Благодаті  люди, то вона неодмінно перетворюється у спів, спів серця та душі.

С. Людмила Саганівська, яка кілька раз на рік організовує для нашого хору Дні зосередження, аби ми єдналися, краще розуміли один одного,  разом співали та прославляли Бога, цього разу зробила для Inspiratum найкращий подарунок - три дні у Школі Літургійного співу у Зарічанах, які організував о. Вальдемар Павелець.  Але найбільшим подарунком стало те, що проводили навчання Павел Бембенек та Хуберт Ковальський, найвеличніші композитори та диригенти сучасності. Це ті люди, які здатні своєю музикою проникнути в кожне серце, і завдяки яким ми прикрашаємо святі меси піснями, зцілюємо душі, можемо достукатися навіть до зачиненого серця, наповнити його Духом, радістю та любов’ю.

За три дні спільного перебування майже 200 чоловік єдналися в Богові, ділилися своїми переживаннями, враженнями. Ту атмосферу дуже важко описати словами і, незважаючи на насичений розклад та втому, ми з нетерпінням чекали часу спільного навчання, молитви та співу. Коли ми всі разом співали, то здавалося, що навіть Ангели небесні серед нас та співають разом з нами. І розумію всю радість Світлани Казнодій, ще одна мрія якої здійснилась - вона вперше диригувала таким великим та неймовірним хором.

Три прекрасні композитори, які різні і водночас особливі у власному стилі музики, але такі єдині у справі прославлення Бога, нарешті познайомились, і я знаю, що ця зустріч стала доленосною і неодмінно ще не раз поєднає нас для спільної справи.

Подумки повертаючись до того часу та розуміючи, з якими чудовими людьми ми познайомились, провели час, на обличчі з’являється посмішка, а на очах сльози, але це сльози справжньої радості та найщиріших емоцій. Такі зустрічі залишають найсвітліший слід, змінюють та перевертають весь внутрішній світ, змінюють нас на краще, змушують співати серце і розум, надихають на нове життя… Ось це і є Джерело, з якого варто напитись.

І неймовірним було те, що ми всі разом заспівали пісню на слова с. Людмили Саганівської та нашого композитора Віталія Казнодія «Марія говорить до нас», яка стала Гімном XXV Дієцезіального Дня Молоді та 100 річниці об’явлень Матері Божої у Фатімі. Це стало позитивним закінченням нашої першої зустрічі та надихнуло на нові творчі та життєві проекти, тож  «Що вам скаже -  робіть і побачите чудо!» "

Людмила Лебедєва

"Для мене, людини-офісної - такий тепер вид людей є)) - кожна хвилина розписана по графіку, щільно і ефективно. Я намагаюся часом розпоряджатися дуже ощадно, встигати бути люблячою мамою, чуйною дружиною, веселою подругою та добре керувати компанією.  Завдання не з легких знайти бодай кілька вільних годин в тиждень. Тому все плануємо заздалегідь. 

В наш час є величезна кількість різноманінтних тренінгів, семінарів, ворк-шопів, що підвищують професійні якості людей. Такою ж, чи не більшою, є кількість способів та місць, де можна дуже продуктивно провести вихідні. І так мало якісних спільнот та якісного продукту, котрий здатний не тільки професійно підвищити майстерність, а й занурити тебе в більш глибшу царину - царину Духа Святого. Бо власне Його справою й було те, що відбувалося цими вихідними в Зарічанах, що близько Житомира. 

В п'ятницю одразу після роботи нам з подругами з Inspiratum довелося "летіти" на зустріч з невідомими 200+ людьми, що мали щастя потрапити  в відпочинковий осередок «Надія» благодійної місії «Карітас-Спес»  на кілька годин раніше.  Усі ми зібралися там заради дуже важливого пережиття - під керівництом двох найвідоміших польських композиторів Павла Бембенека та Хуберта Ковальского провести Варштати - Школу Літургійного співу. 

Ти забуваєш про те, що стомлений, чи що вже геть пізно і ти після робочого тижня, коли вихідні пролітають як один день, коли ти надихаєшся енергією та талантом усіх людей, що є навколо, коли ти п'єш з Джерела, щоб мати сили досягти наступного. 

Я вперше зустріла таку кількість талановитих людей, зібраних в одному місці, що були керовані двома безумовно талановитими незнайомцями. Та хіба ж Павло та Хуберт незнайомці? Їхні авторські твори ми любимо, знаємо та співаємо кожного разу на Службах, на Прославі чи навіть просто мугикаємо коли готуємо сніданок.. Яким же було моє здивування, коли виявилося, що ми подібні, наскільки можуть бути подібними люди, що прибули з різних куточків України, різні за своїм покликанням - бо об'єднані однією спільною справою -  прославлянням Господа співом! 

 На сьогодні вже є велика кількість дописів та свідчень цієї Події учасниками Варштатів, з котрих можна довідатись і розклад, і досвідчити пережиття, і переглянути величезну кількість фото- та відео-матеріалів, що однозначно буде кориснішим ніж просто прочитати статтю. Всі ці матеріали різні по стилю та спільне в них одне - невичерпна Любов та Радість, якими наповнені слова, фото, відео ) 

Особисто для мене зворушливих моментів було чи не найбільше за останні кілька років. Правду кажучи, аж соромно, бо не вдалося стримувати сльози, які просто лилися як з відра, бо Сила Духа діяла просто на місці, невідомим мені дотіль чином. Особливо доторкнуло виконання Хором у більше ніж 200 осіб в надзвичайно пристрасний спосіб усіх без вийнятку пісень під керівництвом Хуберта, Павла та Казнодій… Так, наші рідні українські композитор та регент (Віталій та Світлана Казнодії) теж мали честь вивчати з нами Гімн до Дня молоді, слова якого написані були сестрою Людмилою Саганівською. І знаєте, мені радісно на душі, коли я згадую, що поряд з відомими польськими композиторами в один ряд стоять наші рідні люди - є чим пишатись і кого наслідувати! 

Під час співу, коли люди забувають про всі турботи навколо, а пам'ятають лише як би правильно тримати свою партію та згодом просто співають, забувають вони також про те, що їм не сілд турбуватися про насущне. Прекрасна організація Школи дозволила усім учасникам не думати ані про готування сніданків-обідів-вечерь, ані про те де відпочити вночі, ані де ж випити в перерві чаю-кави та схрумати печеньку ) Дякуємо сестрам та зокрема Гелені Гонгало за чудову та професійну організацію для такої величезної кількості людей,  дякуємо теж кухарям за смаколики!

Слово... 

Це, мабуть окрема довга-довга розповідь, бо я навідь на диктофон записувала Хуберта та Павла. Одна справа - диригувати хором, зовсім інша - коли незнайомі тобі люди на другий день спільної участі в Варштатах починають ділитися найсокровеннішим.  В певний момент мені здалося, що вони, керовані Духом Святим, такі ж різні як і Він: Павло - потужний, повний енергії, що надихає тебе на сподвиження гір та нестримне бажання творити ще і ще, а Хуберт - як Його ніжний дотик, такий глибокий, що ти й не знав про глибину своєї душі, в Прославі заспокоюючи та водночас здіймаючи тебе до небес.. Одразу згадалася пісня "Духу Святий, прийди", що її співає Inspiratum. 

І на завершення ще останнє: не кажіть собі, що не маєте часу - просто знайдіть хвильку та подумайте скільки ви втрачаєте, коли ви не поруч з Дивом! Бо власне Дивом стала для мене  єдність усіх людей та їх енергія, проникнена силою співу та ніжністю Духа Святого! 

Дякуємо, Хуберту Ковальському та Павлу Бембенку за ці кілька годин нестримного щастя! 

Дякуємо отцю Вальдемару Павельцю за допомогу в організації та натхненні проповіді! 
Дякуємо сестрам та зокрема с. Гелені Гонгало за чудову організацію! " 

Вікторія Гудова

Фото.