Марійний місяць.

«Зробіть усе,що Син вам скаже…» - Марія так нам говорить понад тисячу років від моменту прийняття Київською Русю святого хрещення. А ми залишаємось глухими, незрячими, кульгавими - постійно падаємо.
Розпочався травень, присвячений Богородиці Діві. В храмах і домівках наших лунає молитва – Літанія до Марії. Кожного дня думки наші прямують до особливих святих місць нашої Батьківщини: Бердичева і Летичева…
Роздумуємо про турботу, опіку Марії про наш народ, про кожного з нас зокрема. Історія нашого народу сповнена надзвичайного втручання і опіки Богородиці. І навіть наше важке сьогодення є прикладом цього, адже саме розарій став молитвою захисту на майдані, щитом небесного покрову і тепер солдат на сході, в найгарячіших місцях протистояння.
Марія, Матір Страждальна, там під хрестом, стала взірцем і відповіддю нашому сьогоденню для тих, хто бореться з ворогом – пробаченням і любов’ю.
Травень квітучий місяць української землі: квітують дерева, поля, сади. Виспівують солов’ї, шпаки, ластівки. Церква присвячує квітучий місяць Тій, котра була найпрекраснішою Квіткою землі.
Мабуть мудрість і Боже Провидіння скерувало, що саме в травні місяці святкуємо свято матері. Тож огорнімо наших мам своєю вдячністю молитвою і турботою. Дякуймо за дар життя, турботу їхніх рук і серця, та довірмо Серцю Богородиці.
У стіп Марії нехай громадиться уся Україна і всі Її діти, котрі просять словами святого Людовіка де Монфорта:
«Обираю Тебе, сьогодні,Маріє, перед обличчям цілого Небесного двору моєю Матір’ю і Володаркою. З цілим відданням і любов’ю довіряюсь і присвячуюсь Тобі моє тіло і мою душу, усе моє внутрішнє і зовнішнє добро, а також заслуги моїх добрих вчинків минулих, теперішніх і майбутніх. Тобі залишаю цілковите і повне право керування мною як рабом і усім що моє, без застережень, за Твоїм вподобанням, на більшу славу Божу тепер і навіки. Амінь.»