З МАРІЄЮ У НОВИЙ РІК.

Урочистість Богородиці Марії це найстарше марійне свято, яке вшановували вже перед Собором в Ефезі (431р.) на котрому признали Марії титул "Theotokos" ( Богородиця).
Присвячення Марії першого дня нового року показує Марію, як найдосконаліше творіння і перше, котре скористало з дарів Христа.
Прагнення акценту спеціального спогаду Матері Бога народилось вже в християнській старожитності. Західна Церква вже в VIIв. визначила для цієї цілі 1 січня. Однак впроваджене в календар було досить пізно. Папа Пій ХІ в 1931р. на пам’ятку про 1500 річницю Собору в Ефезі, визначив 11 жовтня на щорічний спомин цього свята. Літургічна реформа (1969р.) піднесла до рангу обов’зкового свята, та перенесла на 1 січня.
Перший день нового року це восьмий від Народження Христа, а це кінець октави Різдва Господнього. Марія з Йосифом виконали єврейське право, котре говорить що восьмого дня син має бути обрізаний і тоді ж отримує ім’я.
Тож вибрано дуже доречний день, щоб після співу подячних гімнів Втіленому Слову, скласти відповідну шану Його святій Матері. Це підкреслює тісний зв’язок між Різдвом Христовим і Божественим Материнством Марії.