Деякі чесноти, які впроваджував в життя Святий Франциск

 

1. Правдива любов в досконалій скорботі

« Дай мені любити, як Ти любив, і страждати, як страждав».

 

2. Поміркованість і бідність

Святий жив він виключно на пожертви, а своєю убогістю хотів наслідувати Ісуса Христа.

 

3. Побожність

Вперше в християнській містиці за два роки до смерті, святий Франциск отримав стигмати – знаки муки і страждання Спасителя.

 

4. Радість

Зі Святим Франциском говорив Господь (багато хто з нас не одноразово мріяв про це!).

 

5. Мудрість

Зі святим Франциском  сталося те, чого не було ні зким: чи Франциск осягнув мудрість звірів, чи звірі розуміли Франциска, але всі йому довіряли: вовк, сокіл, пташки, зайчики…

 

6. Терпеливість

Найкращий  з усіх Божих дарів, говорить святий Франциск,  це здатність перемагати самого себе і добровільно, з любові до Христа, зносити всі страждання,  терпіти  зневаги, безчестя і злидні,ми можемо хвалитися , несучи хрест терпінь, бо цей хрест - наш.

 

7. Милосердя

За недоречне речення сказане  до Брата, який прогулювався з прокаженими, і думаючи, що цим одним реченням він міг принизити когось із прокажених, святий Франциск наклав на себе покуту:  поїсти з прокаженим з однієї миски.  Зі скорчених пальців нещасного прокаженого у миску падали краплі крові і гною. Брати стояли поряд і плакали, а Святий їв і посміхався.

 

8. Віра

Проповіді, до яких заздалегідь готувався Святий були не найкращими. Бувало так, що під час проповіді він забував про те, що мав сказати,  однак не розгублювався, а простодушно і з покорою, яка прикрашала його,  і була його силою, признавався: « Я приготував в для вс прекрасну проповідь, але забув її». Тоді він починав імпровізувати, а імпровізація завжди була прекрасною.

 

9. Дружба

Не тільки нести задоволення іншому, як розуміє світ,  не тільки робити добро як припускає своєрідна чеснота,  а надавати можливість другові творити добро,  створити сприятливі для цього обставини, і відчувати радість від учиненого, і здатність щодня зростати в чеснотах.

 

10. Лагідність

Святий Франциск першим вирішив зробити  різдвяний вертеп, який хоч і був дуже простеньким, але Найголовніша Особа був там присутнім.