Гастролі хору Inspiratum в Польщі на Німеччині

З 29.04.2016 до 09.05.2016 р. наш хор Inspiratum перебував в Польщі та Німеччині, де гастролював з концертами. Хочемо поділитися з вами своїми враженнями.

Ми представляли глядачам авторську програму композитора Віталія.

Казнодія на вірші сестри Людмили Саганівської CSM "Рік Господньої благодаті". Ми виступали в містах Щецін, Варшава  (Польща), Вольфсбург, Дортмунд та Реклінгхаузен (Німеччина).  В м. Щецін (Польща) нас приймав на дуже високому рівні почесний консул України в Польщі пан Генрик Колодзєй.  Дуже тепло нас зустрічали глядачі і було дуже приємно співати для такої публіки. Також ми мали можливість співати на Святе Христове Воскресіння в греко-католицькій церкві в Щеціні, в багатьох костелах Польщі та Німеччини.  Кожна участь в Святій Месі та кожен виступ залишили в нас дуже яскраві враження та емоції. Окрім того, ми мали змогу насолоджуватися прекрасною архітектурою старовинних храмів та звучанням різних органів, також чудовою була культурна програма, яку нам організували у Вольфсбургу.  Кожен з виступів був інший, по своєму неповторний, але всіх їх об`єднує одне - це дуже гарні люди, які підходили до нас після концертів, та зі сльозами на очах дякували нам за спів. Ми дуже всім вдячні!

Ми щиро вдячні усім, хто допоміг нам у здійсненні цієї подорожі, всім, хто нас приймав, організовував концерти, а головне його високопреосвященству, архієпископу Петру Мальчуку, нашому настоятелю о. Віталію Безшкурому, о. Матеушу Адамському, о. Віктору Симону, о. Яну Сафінському та сестрі Людмилі Саганівській!

Усі хористи отримали величезне задоволення від поїздки, нові враження, емоції та багато задоволення і хочуть поділитися з вами своїми враженнями:

 

Вікторія Гудова

Вагомим та чи не найбільшим фактором, який спричинився до успішності всієї мандрівки була - мета поїздки, а саме: "Якщо бодай одна душа зворушиться нашим співом та задумається над сенсом, котрий є значно більше ніж своє Я - наша ціль буде досягнута!"
Усі учасники цього музичного паломництва стали частиною людських переживань, формування єдиного організму та шаленого виру тихих емоцій, що направду виливалися в сльози радості як регента і учасників хору, так і людей, слухачів, що сиділи в стриманих середньовічних храмах.
Несподіванкою стала подібність людей, яку ти помічаєш протягом тривалих подорожей - сім'ї, що здавалися такими далекими, виявилися надзвичайно близькими, бо мали дещо з нами спільне - коріння та Віру).
Єднання молодого колективу спричинилося до гармонійного звучання та зпівслова-розуміння - як очі в очі, тільки й видно - очі одне одного, тільки й чути - голоси, що зливаються в одне мелодійне прославляння Господа.
Слова сестри Людмили, сказані на початку: "Небо всміхається, коли ангели подорожують", сталися своєрідним пророцтвом )), а молитви та міцна рука на кермі отця Яна - щохвилинною підтримкою.
І люди - кожен окремо та всі разом. Очі, повні радості та захоплення, після концертів та Мес, а кажуть, очі - дзеркало душі. Маю надію, що кожен з нас спричинився до більшого, ніж просто подивитися на світ за кордоном, побачити архітектурні пам'ятки та придбати кілька сувенірів. Ми несли добру новину - музику Віталія, що линула з самого серця, натхненна словом сестри Людмили та підкріплена Духом (принаймні, в це хочеться вірити).

 

Оксана Кудряшова

Такі подорожі надовго залишаються в пам'яті. А можливо і на все життя... Коли за 10 днів отримано вражень на цілий рік вперед! Той, хто далекий від мистецтва, ніколи не зрозуміє, як можна залишити все і поїхати туди, де не знаєш, що тебе чекає... Як можна отримати насолоду і відчути щастя від гармонічного звучання різних людей, але об'єднаних співом і молитвою в єдине ціле. Двома реченнями важко описати ті емоції, які ми отримали від нашої першої поїздки. Органіст у Щеціні довів, що, коли говорити про музику і про те, чим ти живеш - то мова не має значення, адже ми розуміли один одного серцем і душею. Сльози, які навернулися на очі на парковці під час прощання із людьми із щирою душею в Щеціні є доказом того, що наша справа дуже важлива, адже спонукає відгукуватися незнайомих людей і відкривати нам свої серця... Теплий прийом у всіх костьолах, сонячне проміння крізь хмари під час нашого співу, сльози на очах у слухачів, вирішення всіх дрібних і незначних проблем, які виникали - говорять про те, що ми йдемо правильною дорогою. Велика подяка всім, хто має відношення до нашої подорожі. Адже без кожного окремого пазлу картинка не склалася б. Це тільки початок і він більше, ніж вдалий!

 

Ростислав Карабанчук

Я у захваті від нашої подорожі. Найбільше вражень у мене перш за все від органіста в Шеціні і від Німеччини, де я був вперше. Мене там вражало абсолютно все. Від ментальності німців до шикарної архітектури. Дякую нашій німецькій родині у Вольфсбурзі. А також всім людям, які нам траплялися під час нашої подорожі. Я ще знаходжуся у захваті після повернення і буду згадувати цю подорож дуже довго!!!

 

Ірина Сокирко

Поїздка, яка не залишила байдужим нікого.
Дуже сподобалося в Вольфсбурзі - приймаючі сім'ї просто приголомшливі, величезне спасибі за теплий прийом. А які там кролики))) Це не забутньо.
Також сподобалася Варшава, і Щецін.
Насправді важко виділити щось одне так, як всюди було щось своє ... особливе. І все просто не описати тому, що це була справжня подорож - чого там тільки не було :))
Величезна подяка всім: хто брав участь, хто організовував і хто створював тур.
Мені дуже сподобалося, як згуртувався наш колектив. По справжньому близькими, на жаль, ми стали тільки в Дортмунді. Але ... як то кажуть "все что не делается ...."))
Я рада, що мені випав шанс бути з усіма вами і сподіваюся - це не кінець, а тільки початок.

Більше фото з події.