Все велике сповнюється у тиші.

12 – 13 лютого, в монастирі cестер в смт. Ярмолинці , шість наших сестер мали змогу відправити дні зосередження за методикою Lectio divina, тобто Божественного читання.
Провадив ці дні о. Станіслав Нуцковський – францисканець.
Lectio divina – як зазначив отець, - це образ річки, де ми сидимо в човні, натомість водою є життя у Бозі. Це стиль життя, де все проникається Божим Словом, відбувається рух, відбувається Слово. Читаючи уважно, я шукаю ключ, щоб мати змогу ввійти до Нього. Це дозволити, щоб Бог творив нову історію. Це дозволити, щоб Боже Слово, як рентген проникало мене, вело до зустрічі з Ним, до конкретних рішень.
Вже звечора, напередодні, сестри отримали уривок зі Св. Письма, над яким мали заглиблюватись впродовж наступних днів. Характерною рисою цієї практики є повна тиша. День є поділений на чотири етапи: lectio, medytacio, oracio i contemplacio. Перед етапами отець робив впровадження, коментуючи уривок зі Св. Писання, даний на цей день. Дуже розгорнуто, а водночас і просто отець пояснював правди віри, ділячись теж і своїм досвідом. Етапи цієї методики о. Станіслав охарактеризував так: lectio – ми збираємо інформацію про слово, так як інгредієнти для того, щоб зварити суп; або це, як праця мурашки, яка збирає; medytacio – ми варимо страву; або це можна прирівняти до праці бджілки, яка все перетравлює; oracio – смакуємо страву, i contemplacio – під час адорації Пресвятих Дарів, відпочинок у Бозі, молитва споглядання, дозвіл Богу діяти в нас.
Ми безмежно вдячні Господу за цю можливість зарядитись від Нього життям, яке є у Його Слові, у Його особливій присутності у Пресвятих Дарах. Що могли «вийти з землі» наших обмежень, старої ментальності, щоб мати нове життя, нове бачення, щоб давати іншим життя, народжувати до життя!
Підготувала с. Гелена Гонгало.